ALEKSANDAR DENIĆ, SCENOGRAF I VANREDNI PROFESOR FDU, POSTAO ČLAN AKADEMIJE UMETNOSTI U NEMAČKOJ

Sa ponosom objavljujemo da je Aleksandar Denić, istaknuti scenograf i profesor na Fakultetu dramskih umetnosti, postao član prestižne Akademije umetnosti u Nemačkoj, u sekciji Izvođačkih umetnosti.

Akademija umetnosti trenutno broji 435 članova raspoređenih u šest umetničkih sekcija: likovna umetnost, arhitektura, muzika, književnost, izvođačke umetnosti, te film i medijska umetnost. Izbor novih članova predstavlja priznanje za njihov izuzetan doprinos umetnosti i kulturi.

Čestitamo Aleksandru Deniću na ovom izvanrednom dostignuću i radujemo se njegovom daljem uspehu i doprinosu na polju scenografije i obrazovanja naših studenata.

fotografija: Nebojša Babić

• /uploads/attachment/vest/1210/adenic.jpeg