JUAN CRUZ LUQUI ODRŽAO TRIBINU NA FDU

Juan Cruz Luqui, argentinski kompozitor i producent, poznat po svojoj desetogodišnjoj saradnji sa dvostrukim Oskarovcem Gustavom Santaolalom i radu na međunarodno priznatim projektima kao što su The Last Of Us, Narcos i mnogi drugi, održao je tribinu na Fakultetu dramskih umetnosti pod nazivom "On Creativity, Process, and the Path to Hollywood". Tribinu su vodile Natalija Strahinić, dizajnerka zvuka, i Ana Krstajić, kompozitorka. Veliki broj studenata, kako sa Fakulteta dramskih umetnosti, Fakulteta muzičkih umetnosti i drugih, sa velikim interesovanjem prisustvovao je ovom predavanju, gde je Juan, pored svog inspirativnog izlaganja, puštao i primere svog rada, uključujući premijerno izvođenje kompozicije za novi balet na kojem trenutno radi.

Juan Luqui (20. april 1991) je priznat muzički umetnik, kompozitor i producent iz Buenos Airesa. Svoj muzički put započeo je sa samo 8 godina, kada je počeo da svira gitaru, a sa 13 je već stvarao i izvodio svoju muziku. Nakon studija na CEAMC Konzervatorijumu, upisao je Nacionalni institut umetnosti, gde je stekao diplomu iz kompozicije i orkestracije. Godine 2013. dobio je punu stipendiju za Berklee College of Music, gde je diplomirao sa najvišim priznanjima. Njegove kompozicije obuhvataju kultne saundtrekove, a trenutno se priprema za premijeru svog prvog baleta, koji će biti izveden u Oregonu oktobra 2024. godine.

• /uploads/attachment/vest/1245/DSC02954.jpg
  • /uploads/attachment/vest/1245/DSC02874.jpg