Konkurs 27.01.2021.

Fakultet dramskih umetnosti u Beogradu

raspisuje konkurse za izbor:

1. Nastavnika u zvanju od docenta do vanrednog profesora za umetničku oblast Pozorišna i radio režija – nastavne predmete na osnovnim akademskim studijama Scenografija i Kostimografija 1-4 i nastavne predmete na master akademskim studijama Scenografija i Kostimografija.

Uslovi:  - diplomirani kostimograf scenskog kostima ili diplomirani scenograf ili master primenjeni umetnik (scenografija/scenski kostim) ili magistar umetnosti ili doktor umetnosti;

-   značajno stvaralačko iskustvo iz oblasti pozorišne scenografije i/ili pozorišne kostimografije;

- kao i drugi uslovi za izbor nastavnika predviđeni Zakonom o visokom obrazovanju, Statutom FDU, Minimalnim uslovima za izbor nastavnika na Univerzitetu i Minimalnim uslovima za izbor nastavnika FDU.

1. Nastavnika u zvanju od docenta do vanrednog profesora za umetničku oblast Snimanje i dizajn zvuka – nastavne predmete Snimanje i dizajn zvuka za film i televiziju, Dizajn zvuka za duge forme i Uvod u dizajn zvuka.

Uslovi:   - diplomirani snimatelj i dizajner zvuka Fakultet dramskih umetnosti ili master dramski i audiovizuelni umetnik iz oblasti Snimanja i dizajna zvuka FDU ili magistar umetnosti ili doktor umetnosti;

1. Saradnika u zvanju viši stručni saradnik za umetničku oblast Gluma – nastavni predmet Scenska akrobatika.

Uslovi:  - diplomirani profesor fizičke kulture ili master profesor fizičkog vaspitanja i sporta Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja;

- kao i drugi uslovi za izbor saradnika predviđeni Zakonom o visokom obrazovanju i Statutom FDU.

1. Saradnika u zvanju asistenta za umetničku oblast Dramaturgija – nastavni predmet Filmska i televizijska dramaturgija.

Uslovi:   - diplomirani dramaturg Fakultet dramskih umetnosti ili master dramski i audiovizuelni umetnik iz oblasti Dramaturgije Fakultet dramskih umetnosti;

- upisane doktorske akademske studije FDU;

1. Saradnika u zvanju stručni saradnik za umetničku oblast Kamera.

Uslovi:   - diplomirani filmski i televizijski snimatelj Fakultet dramskih umetnosti ili master dramski i audiovizuelni umetnik iz oblasti Kamere Fakultet dramskih umetnosti;

Napomena:

• Učesnici konkursa prilikom prijavljivanja podnose prijavu na konkurs, diplomu o završenim studijama i radnu biografiju na propisanom obrascu 2.
  • Izbor se vrši prema Zakonu o visokom obrazovanju, Statutu Fakulteta dramskih umetnosti, Minimalnim uslovima za izbor nastavnika na Univerzitetu i Minimalnim uslovima za izbor nastavnika Fakulteta dramskih umetnosti u Beogradu.
  • Rad se zasniva na određeno vreme sa punim radnim vremenom.
  • Rok za prijavljivanje kandidata na oglas  je 8 dana od dana objavljivanja konkursa na sajtu Nacionalne službe za zapošljavanje i sajtu FDU.

• /uploads/attachment/vest/361/FDU_u_boji.jpg