Konkurs 28.04.2021.

Fakultet dramskih umetnosti u Beogradu

raspisuje konkurse za popunjavanje sledećih radnih mesta:

1. Nastavnik u zvanju od vanrednog do redovnog profesora za umetničku oblast Filmska i televizijska montaža - nastavne predmete: Filmska montaža II (2. godina OAS); Osnove filmske montaže II (OAS); Montaža reklame (MAS); Filmska i televizijska montaža 3 (DUS)

Uslovi:

• diplomirani filmski i televizijski montažer Fakultet dramskih umetnosti ili master dramski i audiovizuelni umetnik iz oblasti Filmske i televizijske montaže FDU ili magistar umetnosti ili doktor umetnosti;
  • znanje i iskustvo iz oblasti montaže zvuka (strukturalna montažna organizacija zvučnih elemenata), kao i montaže EP namenskih i reklamnih formi.
  • kao i drugi uslovi za izbor nastavnika predviđeni Zakonom o visokom obrazovanju, Statutom FDU, Minimalnim uslovima za izbor nastavnika na Univerzitetu i Minimalnim uslovima za izbor nastavnika FDU.

1. Nastavnik u zvanju od vanrednog do redovnog profesora za za naučnu oblast Psihologija i psihologija umetnosti.

Uslovi:

• doktor nauka o umetnosti iz oblasti Psihologije umetnosti;

1. Nastavnik u zvanju od docenta do vanrednog profesora za umetničku oblast Pozorišna i radio režija – nastavne predmete na osnovnim akademskim studijama Scenografija i Kostimografija 1-4 i nastavne predmete na master akademskim studijama Scenografija i Kostimografija.

Uslovi:

• visoko obrazovanje stečeno na Fakultetu primenjenih umetnosti, Fakultetu likovnih umetnosti, Fakultetu dramskih umetnosti, Arhitektonskom fakultetu na studijama drugog stepena (master akademske studije) po propisu koji uređuje visoko obrazovanje, počev od 10. 09. 2005. godine ili na osnovnim studijama u trajanju od najmanje četiri godine, po propisu koji je uređivao visoko obrazovanje do 10. 09. 2005. godine na navedenim fakultetima ili stečno zvanje magistra umetnosti ili doktora umetnosti;
  • značajno višegodišnje stvaralačko iskustvo iz oblasti scenografije i/ili kostimografije. Najmanje dvadeset samostalnih ostvaranja u profesionalnim uslovima iz oblasti pozorišne scenografije i/ili pozorišne kostimografije (poželjno iz obe oblasti);

1. Nastavnik u zvanju docenta za umetničku oblast Filmska i televizijska režija.

Uslovi:

• diplomirani filmski i televizijski reditelj Fakultet dramskih umetnosti ili master dramski i audiovizuelni umetnik iz oblasti Filmske i televizijske režije FDU ili magistar umetnosti ili doktor umetnosti;

1. Nastavnik u zvanju docenta za umetničku oblast Filmska i televizijska produkcija – nastavni predmet Filmska produkcija.

Uslovi:

• diplomirani filmski i televizijski producent Fakultet dramskih umetnosti ili master dramski i audiovizuelni umetnik iz oblasti Filmske i televizijske produkcije FDU ili magistar umetnosti ili doktor umetnosti;

1. Nastavnik u zvanju docenta za umetničku oblast Filmska i televizijska montaža – nastavne predmete: Montaža TV formi (2. godina OAS) i Montaža dokumentarnih filmskih formi  (MAS).

Uslovi:

• diplomirani filmski i televizijski montažer Fakultet dramskih umetnosti ili master dramski i audiovizuelni umetnik iz oblasti Filmske i televizijske režije FDU ili magistar umetnosti ili doktor umetnosti;
  • znanje i iskustvo iz oblasti montaže različitih televizijskih i dokumentarnih formi;

1. Saradnik u zvanju asistenta za umetničku oblast Snimanje i dizajn zvuka nastavne predmete: Snimanje muzike, Muzička produkcija, Kreativna muzička produkcija, Snimanje i dizajn zvuka za radio i Snimanje i dizajn zvuka za film i televiziju.

Uslovi:

• diplomirani snimatelj i dizajner zvuka Fakultet dramskih umetnosti ili master dramski i audiovizuelni umetnik iz oblasti Snimanja i dizajna zvuka FDU;
  • upisane doktorske akademske studije FDU;
  • kao i drugi uslovi za izbor saradnika predviđeni Zakonom o visokom obrazovanju i Statutom FDU.

1. Saradnik u zvanju asistenta za naučnu oblast Istorija i teorija dramskih umetnosti, medija i kulture nastavne predmete Istorija svetskog pozorišta i drame i Istorija južnoslovenskog pozorišta i drame.

Uslovi:

• diplomirani dramaturg Fakultet dramskih umetnosti ili master dramski i audiovizuelni umetnik iz oblasti Dramaturgije FDU;
  • upisane doktorske naučne studije FDU;

Napomena:

• Učesnici konkursa prilikom prijavljivanja podnose prijavu na konkurs, diplomu o završenim studijama i radnu biografiju na propisanom obrascu 2.
  • Izbor se vrši prema Zakonu o visokom obrazovanju, Statutu Fakulteta dramskih umetnosti, Minimalnim uslovima za izbor nastavnika na Univerzitetu i Minimalnim uslovima za izbor nastavnika Fakulteta dramskih umetnosti u Beogradu.
  • Rad se zasniva na određeno vreme sa punim radnim vremenom.
  • Rok za prijavljivanje kandidata na oglas  je 8 dana od dana objavljivanja konkursa na sajtu Nacionalne službe za zapošljavanje i sajtu FDU.

Obrazac 2 za prijavu na konkurs možete preuzeti putem ovog linka.

DEKAN

Miloš Pavlović, red. prof.

• /uploads/attachment/vest/408/large_FDU_u_boji_verzija_3.jpg