Konkurs 29.09.2021.

Fakultet dramskih umetnosti u Beogradu

raspisuje konkurse za popunjavanje sledećih radnih mesta:

1. Nastavnika u zvanju od vanrednog do redovnog profesora za umetničku oblast Gluma – nastavni predmet Gluma.

Uslovi:  - diplomirani glumac Fakultet dramskih umetnosti ili master dramski i audiovizuelni umetnik iz oblasti Glume FDU ili magistar umetnosti ili doktor umetnosti;

- kao i drugi uslovi za izbor nastavnika predviđeni Zakonom o visokom obrazovanju, Statutom FDU, Minimalnim uslovima za izbor nastavnika na Univerzitetu i Minimalnim uslovima za izbor nastavnika FDU.

1. Nastavnika u zvanju od vanrednog do redovnog profesora za umetničku oblast Pozorišna i radio režija – nastavne predmete Osnovi pozorišne režije i Režija kroz medije.

Uslovi:  - diplomirani pozorišni i radio reditelj Fakultet dramskih umetnosti ili master dramski i audiovizuelni umetnik iz oblasti Pozorišne i radio režije FDU ili magistar umetnosti ili doktor umetnosti;

1. Nastavnika u zvanju docenta za umetničku oblast Gluma  -  nastavni predmet Gluma.

Uslovi:    -  diplomirani glumac Fakultet dramskih umetnosti ili master dramski i audiovizuelni umetnik iz oblasti Glume FDU ili magistar umetnosti ili doktor umetnosti;

1. Nastavnika u zvanju docenta za umetničku oblast Gluma  - nastavni predmet Scenski pokret.

1. Nastavnika u zvanju docenta za naučnu oblast Menadžment i produkcija pozorišta, radija i kulture - nastavne predmete  na osnovnim studijama -  prva godina: Osnovi pozorišne produkcije 1 i 2, druga godina: Pozorišna produkcija i pozorišni modeli 3 i 4, treća godina: Menadžment pozorišnih festivala 5 i 6, četvrta godina: Pozorišna produkcija – savremeni pozorišni sistemi, Projekat; na master studijama - Savremeni menadžment pozorišta 1, Menadžment  pozorišta 2  i Razvoj pozorišne publike.

Uslovi:   -  doktor nauka – menadžmenta kulture i medija;

1. Saradnika u zvanju asistenta za umetničku oblast Gluma – nastavni predmet Gluma.

Uslovi:   - diplomirani glumac Fakultet dramskih umetnosti ili master dramski i audiovizuelni umetnik iz oblasti Glume FDU;

-  upisane doktorske akademske studije FDU;

- kao i drugi uslovi za izbor saradnika predviđeni Zakonom o visokom obrazovanju i Statutom FDU.

1. Saradnika u zvanju asistenta za umetničku oblast Pozorišna i radio režija – nastavni predmet Pozorišna režija.

Uslovi: - diplomirani pozorišni i radio reditelj Fakultet dramskih umetnosti ili master dramski i audiovizuelni umetnik iz oblasti Pozorišne i radio režije FDU;

-  upisane doktorske akademske studije FDU;

Napomena:

• Učesnici konkursa prilikom prijavljivanja podnose prijavu na konkurs, diplomu o završenim studijama i radnu biografiju na propisanom obrascu 2.
  • Izbor se vrši prema Zakonu o visokom obrazovanju, Statutu Fakulteta dramskih umetnosti, Minimalnim uslovima za izbor nastavnika na Univerzitetu i Minimalnim uslovima za izbor nastavnika Fakulteta dramskih umetnosti u Beogradu.
  • Rad se zasniva na određeno vreme sa punim radnim vremenom.
  • Rok za prijavljivanje kandidata na oglas  je 8 dana od dana objavljivanja konkursa na sajtu Nacionalne službe za zapošljavanje i sajtu FDU.

Obrazac 2 za prijavu na konkurs možete preuzeti putem ovog linka.

• /uploads/attachment/vest/495/FDU_u_boji_verzija_3.jpg