Studentski festival FotoFUTURA

www.fotofutura.rs

Zadovoljstvo nam je obavestiti Vas da Fakulteti dramskih i primenjenih umetnosti u Beogradu (FDU+FPU), uz podršku kompanije Canon, pokreću prvi studentski festival fotografije FotoFUTURA.

Festival FotoFUTURA bavi se savremenim fotografskim i drugim vizuelnim medijima, a uključuje gostovanja istaknutih profesionalaca iz zemlje i sveta i izložbu izabranih studentskih radova, u galeriji NoConcept,

Poenkareova 3 u Beogradu, od 21. oktobra do 4. novembra, 2022. godine.

Svečano otvaranje Festivala desiće se 21. oktobra u 19 časova, u galeriji No Concept i na obližnjem peronu nekadašnje Dunav železničke stanice i biće to poslednji javni događaj pre skidanja železničke pruge i promene funkcije ovog istorijskog zdanja. Otvaranje obeležava 20 studenata FDU i FPU koji će izvesti multimedijalni performans inspirisan fotografskom umetnošću i tom prilikom biće uručena Canon FotoFUTURA nagrada za najuspešniji studentski rad.

Pozivamo Vas da svojim prisustvom uveličate i podržite FotoFUTURU i umetnost mladih stvaralaca.

FotoFUTURA tim

Fakultet dramskih umetnosti