OTVOREN KONKURS ZA 19. FESTIVAL INTERNACIONALNOG STUDENTSKOG TEATRA - FIST

Sa zadovoljstvom vas obaveštavamo da su prijave za Festival internacionalnog studentskog teatra (FIST) zvanično otvorene. Ovogodišnji FIST održaće se u Beogradu, od 20. do 25. maja 2024. godine.

FIST je međunarodni pozorišni festival, koji organizuju studenti Katedre za menadžment i produkciju pozorišta, radija i kulture Fakulteta dramskih umetnosti, koji nastoji da stvori uslove za razmenu iskustava, znanja, veština, kao i saradnju i veze sa učenicima iz oblasti dramske umetnosti.

Slogan ovogodišnjeg FIST-a je: „(Pri)stani na pritisak.

“Pritisak – definiše se kao sila koja deluje upravno na površinu podeljena površinom na koju sila deluje, a predstavlja se formulom p = F/S. Pritisak se meri u paskalima (Pa).

FIST 19 drugačije meri pritisak.

Da li vreme u kojem živimo juri nas, ili mi jurimo vreme? Moramo li pristajati na ograničenja? Šta je to čemu težimo?”, poruka je organizacionog tima ovogodišnjeg festivala.

Više informacija i aplikacionu formu pronađite na linku: https://shorturl.at/tLT68

Prijave slati na mejl fist.mainprogram@gmail.com do 16.2.2024.

• /uploads/attachment/vest/1071/fist1.JPG
  • /uploads/attachment/vest/1071/fist2.JPG